Společnost Festo, s.r.o. je součástí německé rodinné firmy Festo AG & Co. KG, která se zabývá především výrobou a prodejem prvků pro průmyslovou automatizaci. Pro majitele společnosti je velmi důležité mít kvalifikované a motivované stálé zaměstnance. Jedním z motivačních benefitů pro zaměstnance v České republice je poskytování jazykové výuky, a to pro všechny zaměstnance zdarma.

S jazykovou školou Sentia spolupracujeme již od roku 1998, kdy proběhlo výběrové řízení na poskytovatele jazykového vzdělávání. Škola nabídla rozsah služeb, které kvalitou i cenou odpovídají našim požadavkům. Pro společnost Festo zajišťuje Sentia výuku v malých skupinách (max. 3 zaměstnanci) nebo individuální. Nyní pro nás organizuje výuku v 16ti skupinách a 28 individuálních kurzů.

Každoročně probíhá jazykový audit všech zaměstnanců, kterým je zdarma umožněna výuka angličtiny. Na základě výsledků testování (test on-line + osobní pohovor) jsou pak zaměstnanci rozdělováni do kurzů, odpovídajících jejich stupni znalostí. Tyto jsou pak organizovány jazykovou školou Sentia. Veškeré kurzy probíhají buď v budově společnosti Festo nebo v regionu, kde zaměstnanec působí (obchodní zástupci). Sentia zajišťuje výuku po celé ČR, na základě našich požadavků.

Se zajišťováním výše uvedených služeb jsme spokojeni a poskytovatele neplánujeme v nejbližší době měnit. V organizování výuky jsou velmi vstřícní, pokud lektor zaměstnanci nevyhovuje, tak rychle zajistí výměnu lektora. Jejich práce je rychlá a profesionální.

Mgr. Taťána Tesařová
HR manager