Festo, s.r.o. is part of the German family firm Festo AG & Co. KG, which mainly produces and sells industrial automation components. It is very important for the company owner to have qualified and motivated permanent staff. One of the motivational benefits for employees in the Czech Republic is the provision of language training for all employees free of charge.

S jazykovou školou Sentia spolupracujeme již od roku 1998, kdy proběhlo výběrové řízení na poskytovatele jazykového vzdělávání. Škola nabídla rozsah služeb, které kvalitou i cenou odpovídají našim požadavkům. Pro společnost Festo zajišťuje Sentia výuku v malých skupinách (max. 3 zaměstnanci) nebo individuální. Nyní pro nás organizuje výuku v 16ti skupinách a 28 individuálních kurzů.

Každoročně probíhá jazykový audit všech zaměstnanců, kterým je zdarma umožněna výuka angličtiny. Na základě výsledků testování (test on-line + osobní pohovor) jsou pak zaměstnanci rozdělováni do kurzů, odpovídajících jejich stupni znalostí. Tyto jsou pak organizovány jazykovou školou Sentia. Veškeré kurzy probíhají buď v budově společnosti Festo nebo v regionu, kde zaměstnanec působí (obchodní zástupci). Sentia zajišťuje výuku po celé ČR, na základě našich požadavků.

Se zajišťováním výše uvedených služeb jsme spokojeni a poskytovatele neplánujeme v nejbližší době měnit. V organizování výuky jsou velmi vstřícní, pokud lektor zaměstnanci nevyhovuje, tak rychle zajistí výměnu lektora. Jejich práce je rychlá a profesionální.

Mgr. Taťána Tesařová
HR manager