Adastra is an ambitious, fast-growing company operating in 45 countries worldwide, so language training along with professional training is one of our main educational priorities. We are constantly looking for ways to set up language learning as efficiently as possible for the individual departments in Adastra. We require suppliers to take a large part in creating concepts, managing the agenda, and teaching individualization.

Jazykovou školu Sentia hodnotíme v tomto směru jako opravdového partnera, který umí velmi rychle navnímat naše potřeby a následně přinést konkrétní návrhy vedoucí k naplnění našich cílů.

Velkou výhodu vidíme i ve stabilitě administrativního týmu, který dlouhodobě umožňuje bezproblémové zajištění kurzů a fakturace. Koordinace změn již v zajištěné výuce probíhají s trpělivostí, rychle a s profesionalitou. Vyúčtování služeb je transparentní a svědomitě vypracované.

Our satisfaction with the Sentia language school is evidenced by our long-term relationship, we have been actively cooperating for more than 10 years.

Petra Jetlebová
Language Education Coordinator / Assistant